آیا روی استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنید که روی ایده‌های یکسان کار می‌کنند؟
بله. اگر شما هم مثل ما روی استارتاپ‌های زیادی سرمایه‌گذاری کنید، ناگزیر در انتها بین آن‌ها هم‌پوشانی به وجود می‌آید. حتی اگر بنای شما بر این باشد که با استارتاپ‌ دیگری وارد رقابت نشوید، این هم‌پوشانی باز هم به وجود خواهد آمد، چرا که ایده‌های استارتاپ‌ها تغییرات زیادی را تجربه می‌کنند. شیوۀ برخورد ما با این موضوع این است که وقتی دو استارتاپ‌ روی موضوع مرتبطی کار می‌کنند، اطلاعات یکی را به دیگری منتقل نمی‌کنیم. در عمل، تاکنون این مسئله به مشکل نینجامیده است، چرا که اکثر بازارهای بزرگ برای چندین راه‌حل که تفاوت جزئی دارند، جا دارند و احتمال اینکه دو استارتاپ‌ روی موضوع کاملاً یکسانی کار کنند نیز ناچیز است.
 
برای راه‌اندازی استارتاپ‌ ایدۀ فوق‌العاده‌ای دارم، اما مهارت فنی لازم را ندارم. با وجود این، باز هم روی من سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

خیر. مهم است که بنیان‌گذاران استارتاپ‌ مهارت‌های لازم برای ساخت محصول را داشته باشند، به‌جای اینکه برون‌سپاری کنند. برای عموم کسب‌وکارها این‌طور است که نیاز به هم‌بنیان‌گذاری فنی دارید.

آیا پیمان‌نامۀعدم‌افشا را امضا می‌کنید؟ از کجا بدانم که ایدۀ من کپی نمی شود؟
بد نیست مقالاتی را درباره ارزش ایده‌ها بخوانید تا به ارزش ایدۀ صِرف بیشتر پی ببرید. به نظر ما، ایدۀ صِرف ارزش چندانی ندارد و تیمی که بتواند ایده‌ای را به کسب‌وکاری مولد تبدیل نماید، حائز ارزش است. از همین رو، ایده‌ها را نه بررسی می‌کنیم، نه پذیرش. البته به محض این‌که استارتاپی را پذیرش کنیم، پیمان‌نامۀعدم‌افشایی بین شتابدهنده و اعضای تیم استارتاپ‌ منعقد می‌نماییم.
 
آیا فردی در شتابدهنده مهام توس وجود دارد که ایدۀ استارتاپ‌ من را بررسی کند؟
متاسفانه برای ما مقدور نیست که با همه راجع به ایده‌هایشان صحبت کنیم. البته اگر درخواست پذیرش بدهید و برای شما جلسۀ مصاحبه تنظیم شود، با شما دربارۀ ایده‌تان صحبت خواهیم کرد.
 
بدنبال جذب سرمایه‌گذاریم. آیا شتاب‌دهنده مهام توس می‌تواند به ما در این مسیر کمک نماید؟
بله. کمک به جذب سرمایه‌گذار یکی از خدماتی است که اگر تحت شتابدهی ما نباشید هم می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. برای اطلاع از تعرفه‌های این خدمت، با ما تماس بگیرید.
یک سرمایه‌گذار اعلام آمادگی نموده تا روی استارتاپ من سرمایه‌گذاری کند. برای تهیه مستندات مالی جهت ارائه به او، نیاز به کمک دارم. آیا شتاب‌دهنده مهام توس به من کمک می‌نماید؟
مستنداتی که عموم سرمایه‌گذاران در این مرحله مطالبه می‌نمایند، طرح کسب و کار (Business Plan)، برنامه عملیاتی یک ساله (Action Plan) و پیش‌بینی مالی (Cash Flow Projection) سه تا پنج ساله است. برای آماده‌سازی آنها، می‌توانید روی ما حساب کنید. برای اطلاع از تعرفه‌های این خدمت، با ما تماس بگیرید.
می‌خواهم برای جذب سرمایه‌گذار اقدام نمایم. چگونه می‌توانم بفهمم که استارتاپ من چقدر می‌ارزد؟
قبل از جذب سرمایه‌گذار، بایستی استارتاپتان توسط کارشناس ارزشگذاری شود. حتی اگر تحت شتابدهی ما نباشید هم می‌توانید از خدمت «ارزشگذاری» ما بهره‌مند شوید. برای اطلاع از تعرفه‌های این خدمت، با ما تماس بگیرید.